Martin Moravec / Aktuality / Letošní novinka: lékař letecké záchranky Marek Dvořák

Letošní novinka: lékař letecké záchranky Marek Dvořák

7. 9. 2023

A je to venku! Letošní knižní novinkou je zpověď doktora letecké záchranky Marka Dvořáka. Kniha se jmenuje Mezi nebem a pacientem, právě se tiskne, na těchto stránkách ji lze objednat a k dispozici bude v polovině října.

Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene? Kdy měl při zásahu strach a co už by ve službě nechtěl zažít? Je to vyprávění, při kterém se občas tají dech. Chvílemi je dojemné a jindy vás naopak rozesměje.

Proč Marek a sepsání knihy kývl? „Martin byl tak úporný, že jsem si řekl, že to bude cesta nejmenšího odporu,“ směje se. „Ne, dělám si legraci, oslovilo mě více zájemců o sepsání knihy. Někdy prostě intuitivně poznáte, že zrovna tenhle krok je správně a u Martina to byl přesně ten případ. Znal jsem jeho předchozí tvorbu a při osobním setkání jsem si řekl: Jo, to je ten člověk.“

A jaká podle něj nová kniha je? „Hodně lidí mi říkalo, že se jim líbí, jak píšu a ať napíšu knihu. Já jsem na to odpovídal, že na to nemám a že bych to neuměl tak hezky formulovat. Navíc bych nechtěl psát o sobě a na některé věci se nemůžu zeptat sám sebe, proto jsem moc rád, že to za mě udělal Martin. Samotného mě překvapilo, kolik toho ze mě dokázal vytáhnout, jak jsem se rozpomněl na věci, které jsem myslel, že v paměti už dávno nemám. Lidi, kteří už knížku četli, říkají, že je chvílemi vtipná, chvílemi smutná, někdy si asi pomysleli, že jsem magor, občas souhlasně pokývali. A tak to asi má být.“

Jedná s o čtvrtou knížku do série knižních rozhovorů: po neurochirurgovi Vladimíru Benešovi, pilotu Davidu Heclovi a vyšetřovateli Josefu Marešovi. Pokřtěna bude ve středu 18. října odpoledne v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. A to spolu s autogramiádou.

Ať se vám líbí!

Sdílejte článek na sociálních sítích

Na webu právě provádíme změny

Mezitím mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@knihyodmartina.cz
cross