Martin Moravec / Aktuality / Vítejte na mém webu

Vítejte na mém webu

5. 9. 2023

Kdo by to byl řekl, že takový technický neználek bude mít jednou svůj vlastní web. A vida. Stalo se a já vás na něm vítám.

Když jsem před pěti lety požádal o knižní rozhovor profesora Vladimíra Beneše, byl to pro mě úplný krok do neznáma. Líbilo se mi, jak vystupuje, jak mluví a že se s ničím moc nepáře. Zároveň jsme se vůbec neznali a já dlouho váhal, jak ho oslovit.

Asi dvě hodiny jsem dával dohromady mail, kde jsem mu vše vysvětlil, detailně popsal a snažil se nic nevynechat. „Odpoví zítra? Za týden? Vůbec?“ říkal jsem si. Odpověděl, ani jsem si nestihl uvařit čaj. „Ano.“ Takto jedním slovem.

A tak jsme se začali scházet. Jednou, pětkrát, desetkrát… Každá z těch schůzek mě jen utvrzovala v tom, že mluvit se zajímavými lidmi a tahat z nich rozumy o jejich práci i životě je něco, co mě baví. Knížka vyšla, ale pořád mě nenapadlo, že bude nějaká druhá, třetí… A letos dokonce čtvrtá.

Stejně tak mě nenapadlo, jaké ohlasy tyhle knížky vzbudí. Od vydání první uběhly čtyři roky a pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. Proto jsem si řekl, že by nebylo od věci mít je všechny na jednom místě. Plus přidat pár slov o tom, co se kolem nich chystá, kam je přijedeme podepisovat a občas přidat něco ze zákulisí jejich vzniku.

Ještě jednou vítejte!

A děkuju za vše, vážím si toho!

Váš Martin

Sdílejte článek na sociálních sítích

Na webu právě provádíme změny

Mezitím mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@knihyodmartina.cz
cross